Kotevní mikrošrouby - MDDr. Radana Ambrožová - ortodoncie Mohelnice

Přejít na obsah

Kotevní mikrošrouby


Během ortodontické léčby fixními rovnátky je někdy nutné provádět posuny zubů, které by mohly negativně ovlivnit okolní zuby. Případně je třeba takových pohybů, jež samotný fixní aparát neumožňuje nebo by léčba samotným fixním aparátem trvala zbytečně dlouho. Proto používáme v indikovaných případech takzvané kotevní mikrošrouby, což jsou speciální šroubky, které se v lokální anestezii zavádí do kosti. Zavedení je ambulantní, nebolestivý zákrok a trvá pouze pár minut. Na kotevní mikrošroub se přichycují části fixního aparátu a dochází k cílenému pohybu jednotlivých zubů. Ve chvíli, kdy kotevní mikrošroub splnil svoji úlohu, se bezbolestně vyšroubuje z kosti a velmi rychle dochází ke zhojení místa zavedení.
Kotevní mikrošrouby v ortodoncii rozšiřují možnosti léčby, pomáhají zkrátit délku léčby, snižují množství extrakcí a zvyšují komfort ortodontické léčby pro pacienty.

Ordinační hodiny

Út 13:00 - 16:30
St 9:00 - 12:00
Čt 13:00 - 16:30

Telefon:
739 012 444

E-mail:
info@ambroz-dental.cz


Nádražní 35, 3.patro, Mohelnice, 78985 | info@ambroz-dental.cz | Facebook | www.ambroz-dental.cz | www.rovnatka-mohelnice.cz | www.hygiena-mohelnice.cz
Návrat na obsah