Ortognátní operace - Ortodontická ordinace MDDr. Radany Ambrožové - rovnátka Mohelnice

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

OŠETŘENÍ

Ortognátní operace


Ve spolupráci s ortognátními chirurgy jsme schopni léčit i pacienty s odchylkami ve velikosti, tvaru a postavení čelistí. Jak se tyto vady projevují? Nesoulad ve velikosti, tvaru a postavení čelistí se navenek může projevit jako malá nebo naopak velká brada, asymetrická horní nebo dolní čelist, podbradek i při normální váze jedince, vady skusu atd. Rovněž se může nesoulad ve velikosti čelistí projevit zmenšením prostoru pro dýchací cesty, což může v pozdějším věku vyústit až v syndrom obstrukční spánkové apnoe. Naším cílem je čelistní vady včas odhalit a správně naplánovat jejich léčbu.
Klasické schéma léčby je následující: ve spolupráci s ortognátním chirurgem se zhotoví plán léčby. Nasadí se fixní rovnátka, kterými se posunou zuby do takové polohy, aby vůči sobě po operaci správně kousaly. Následně se provede ortognátní operace a po zhojení operačních ran se pokračuje v ortodontické léčbě, která spočívá v doladění skusu a v drobných úpravách polohy jednotlivých zubů, aby byl výsledek co nejlepší. Novým trendem je obrácené schéma - tvz. “surgery first”, které spočívá v zahájení léčby ortognátní operací a následuje ortodontické doléčení. Surgery first je vhodné jen pro některé typy čelistních vad.
Výsledky léčby čelistních vad přinášejí velkou změnu pro pacienty nejen z hlediska úpravy vad skusu, zlepšení vzhledu a případně dýchání. Pacientovi může úprava čelistní vady výrazně zvýšit kvalitu života.

Ordinační hodiny

Út   7:30 - 12:00

Čt   7:30 - 12:00

  7:30 - 15:30Dentální hygiena

Út   12:00 - 19:00

St    12:00 - 19:00Telefon:  739 012 444
E-mail: info@ambroz-dental.cz


Nádražní 35, 3.patro, Mohelnice, 78985 | info@ambroz-dental.cz | Facebook | www.ambroz-dental.cz | www.rovnatka-mohelnice.cz | www.hygiena-mohelnice.cz
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky